Call or Text Us: (646) 851-0939

New York’ta 35’inci Türk Günü Yürüyüşü yapıldı.

New York’ta 2016 yılında 35’inci kez düzenlenen “Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali” kapsamında Türk Amerikan toplumu, Manhattan’da yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte Samsun’dan yola çıkartılarak New York’a ulaşan dev boyutlu Türk Bayrağı taşındı. Manhattan’da Madison Avenue boyunca yapılan yürüyüş, Birleşmiş Milletler’in karşısındaki Dag Hammarskjold Parkı’ndaki kutlamalarla sona erdi.Turk Gunu Yuruyusu 3

Yürüyüşe New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, TADF Başkanı Atilla Pak, Türk toplumu temsilcileri ve Azerbaycan, KKTC, Kazakistan, Özbekistan ve Kırım Türkleri katıldı. Yürüyüşe New York polis teşkilatı bando takımı milli marşlarla eşlik etti.

Turk Gunu Yuruyusu 2 Turk Gunu Yuruyusu 4Yürüyüş ardından Dag Hammarskjold Parkı’ndaki yapılan coşkun kutlamalarda Hatay Medeniyetler Korosu, sanatçılar Hülya Polat ve Selim Bölükbaşı sahne aldılar.

ABD’de yaşayan Türklerin birlik ve beraberliğini simgeleyen bir bayram olan “Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali,” Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından organize edildi.

Başkan Atilla Pak önderliğindeki TADF liderleri, bu seneki yürüyüşe Türkiye Cumhuriyeti’nden herhangi bir destek alınamamasına rağmen bu geleneksel yürüyüşün her yıl sürdürüleceğini belirttiler.

Bu geleneksel yürüyüşe maddi ve manevi destek veren vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunarız. Ayrıca zaman ve emekleriyle organizasyonu hayata geçiren destekçileri, ve tüm maddi kısıtlamalara rağmen geleneği başarıyla sürdüren TADF yönetimini içtenlikle kutlarız.

 

 

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 2 other subscribers

February 2018
M T W T F S S
« Oct    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728