AMERİKA TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ

İLETİŞİM

Amerika Türk Kadinlar Birliği

 

Sermin Özçilingir, Başkan

Phone: 1-646-523-1702

 

E-mail: twlanewyork@gmail.com 

General phone No: 1-646-851-0939

Public School 6 (PS6)

(diğer adıyla Lillie D. Blake School)
45 East 81st Street
New York, NY 10028

©2019 Turkish Women's League of America; Proudly created by MyKetoPal (formerly PortfolioLab)

  • White Facebook Icon

ATKB Üyesi olmak isteyenler aşağıdaki bağlantıdan Üyelik Başvuru formunu indirip doldurduktan sonra  ödemeleriyle birlikte posta kutusu adresimize gönderebilirler.

Ayrıca genelde her Cumartesi günü Yönetim Kurulumuz okulda oluyor. ilgilenenler, bizi telefon ile arayıp randevu alabilir ve bizimle okulda görüşebilirler. 

OKULUMUZUN 48. YILI KUTLU OLSUN...

 

Okulumuz yıl boyunca her Cumartesi günü saat 10.30  ile 16.30 arası öğrencilerimize eğitim vermektedir.

2018 - 2019 Öğretim yılının tüm öğrencilerimize hayırlı, başarılı, kutlu ve uğurlu olmasını dileriz.

Okulumuzun TARIHÇESI

ATATÜRK Okulu 1971 yılında zamanın Amerika Türk Kadınlar Birliği Başkanı Sayın “Ayla Erdamar”ın büyük çaba ve çalışmaları sonucunda Rockefeller Center’deki Konsolosluk binasında Başkonsolos Sayın “Sait Saipoğlu”nun himayelerinde, 30 öğrenci ile eğitime başlamıştır.

Ertesi yıl öğrenci sayısının artması

üzerine, Okul Birliği'nin kira ödeyerek

tuttuğu “New York Theological

Seminary” binasındaki dershanelere 

taşınarak öğretime devam etmiştir.

Okul, 1974 yılında “Birleşmiş Milletler

Uluslararası Okulu”nun bulunduğu

binada dört dershane kiralamış ve

üç yıl bu mekanda eğitime devam

etmiştir.

ATATÜRK Okulu, 1977 yılında New York Türkevi binasının satın alınmasından sonra, gene o yıllarda Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcimiz olan Büyük Elçi Sayın “Ílter Türkmen” ve zamanın Başkonsolosu Sayın “Sıtkı Coşkun”un yakın ilgileri ve büyük destekleriyle, öğretime devam etmek üzere NewYork Türkevi Binasına alınmıştır.

Amerika Türk Kadinlar Birliği,himayesinde faaliyet gösteren Atatürk Okulunu maddi olarak desteklemekte  ve şartlar ne olursa olsun okulu devam ettirmekteki azmi, ATATÜRK Okulu Müdür ve Öğretmenlerinin okulumuzun her öğretim yılını bir öncekinden daha başarılı hale getirmek için fedakarca çalışmaları, velilerin yakın ilgisi ve güvenleri, okulumuzu bugünkü başarılı ve verimli durumuna getirmiştir. 

 

Atatürk Okulumuz, Atatürkçü eğitimi ilke edinen ve uyguladığı eğitim ile birleştiren ilk ve öncü Türkçe eğitim veren ilk eğitim kurumu olarak 1971'de New York'ta hizmete başlamıştır..

Öğrencilerimiz, mesleğinde başarılı ve tecrübeli Türkiyeden diplomalı değerli ögretmenlerimiz tarafından yetiştirilmektedir.

ATKBlogo.png